22.11.2014 10:04:46
Solar Uygulamalarda Estetik Ve Bağımsız Sistemler...


James Bartley, bir elektrik uzmanı ve Missouri’de Skywire Electrical System firması ile çözüm merkezi olarak çalışmaktadır. Solar uygulama isteyen müşterilerle görüşmelerinde, müşterilerin aslında satın alacakları sistemin “bağımsız” olmasını istediğini fark ediyor.

“Ev sahipleri şebeke ve hizmet veren şirket çalışamaz duruma geldiğinde, elektrik enerjileri olmasını istiyorlar; aynı zamanda normal elektrik akışı durumunda da şebekeye geri basacakları elektrikle faturalarını düşürmek istiyorlar”

Bartley bu gereksinimleri akü yedeklemesine sahip grid-hibrit bir sistem konfigürasyonu ile çözüyor; bu şekilde müşterileri herhangi bir elektrik kesintisi olsa bile buzdolapları, dondurucular, ışıklandırma, ısıtma gibi ihtiyaçlarını kesintisiz olarak giderebiliyorlar.

Müşteriler aynı zamanda estetik olarak güzel görünen sistemler istiyorlar. Tipik inverter (dönüştürücü) ve şarj kontrolörü konfigürasyonlarında, yere monte, açıkta kablo ve boruları olan dağınık sistemler kuruluyor. Bu nedenle Bartley, OUTBACK POWER ürünlerinden seçtiği çözümler ile sistemleri kurgulayarak, müşterileri en memnun edecek temiz görünümlü sistemler kuruyor.

“OUTBACK POWER ürünleri sistemleri kurmayı, kalibre etmeyi ve özelleştirmeyi çok kolaylaştıran ürünler; teknik desteği de mükemmel. Müşterilerimiz sonuçtan çok etkileniyor; Solar elektriğe geçtiklerinde OUTBACK’in bilinirliği ve yüksek güvenirliliği kendilerine ek bir güven veriyor”

Bu uygulamada, Skywire Elektrik Outback’in FLEXmax şarj kontrolörlerini, Radian inverter/şarjörlerini, FLEXware birleştirici kutu ve MATE3 sistem gösterge ve kontrol ünitelerini kullandı. İnverterler (gümüş renkli kutular) ve şarj kontrolörleri (siyah kutular) birlikte konfigüre edilmişlerdir; dolayısı ile ortada ne kablo ne de boru görünür. Kırmızı kutular EnergyCell akülerdir. Sistem solar panellerden 24kW enerji alır, aynı zamanda 27kW jeneratör ile yedeklenmiştir.

Bu haberin İngilizce metni için tıklayınız…