21.11.2014 17:40:03
Eaton´ın Yeni 9E UPSleri Uygun Fiyatlı ve Kapsamlı Koruma Sunuyor.

Güç yönetim şirketi Eaton, uygun fiyatlı ve kapsamlı online çift-çevrim güç koruması sağlayan yeni kesintisiz güç kaynağı (UPS) ürünlerini sundu. Yeni 9E serisindeki modeller, olağanüstü çok yönlülüğü kompakt ve sağlam bir yapı ile birleştirerek; endüstriyel, tıbbi ve bilişim teknolojisi (BT) uygulamaları ve telekomünikasyon için ideal seçenek haline geliyorlar. Yeni 9E serisi Avrupa, Orta Doğu ve Afrika'da (EMEA) satışa sunulmuştur ve 6, 10, 15 ve 20 kVA olan modelleri içerir. Eaton ürün müdürü Juilen Salinas şunları paylaşmıştır; “Yeni 9E UPSlerimiz özellikle güvenilir ve kapsamlı güç korumasına ihtiyaç duyan, ancak dar bütçeleri nedeniyle sıkıntı çeken kullanıcılar için geliştirilmiştir. Bu birimlerde kullanılan çift-çevrim teknolojisi, en yaygın olarak karşılaşılan dokuz temel güç sorununa karşı etkin bir koruma sağlar. Tasarımların Eaton'un yıllara dayanan deneyimi ile gerçekleştirilmesi sayesinde kullanıcılar, ilgili ürünlerin olağanüstü güvenilirliği uzun çalışma ömrü ile birleştireceğinden emin olabilirler.”

Eaton'ın yeni 9E UPSleri 0.8’lik çıkış güç faktörüne sahiptir, bu da aynı nominal güç değerine sahip olan birçok benzer üründen çok daha fazla ekipmana güç sağlayabileceği anlamına gelir. Ayrıca, ekran üzerindeki yük seviyesi, akü şarj seviyesi, giriş/çıkış gerilimi ve frekansına dair gerçek zamanlı bilgiler sunmasının yanı sıra, UPS'nin durumu hakkında kapsamlı bilgi sağlayan bir LCD paneli de içeren sezgisel kullanıcı arayüzü sayesinde kullanım kolaylığı sunar.

Uzaktan izleme ve kullanımı kolaylaştırmak için 9E UPSler, bütünleşik USB ve RS232 haberleşme portları içermektedir. Birimlerin haberleşme kapasitelerini daha da genişletmek için isteğe bağlı olarak ilave edilebilen SNMP ve ModBus tabanlı arayüz kartları mevcuttur.

9E UPSler ile birlikte temin edilen Eaton'un Akıllı Güç Yazılımı kullanılarak tüm yazılımsal ortamlar ile entegrasyonu sağlanabilmektedir. Bu güçlü ve kullanımı kolay yazılım tüm ana işletim sistemleri ile uyumludur ve VMware VCenter ve Microsoft Hyper-V sanallaştırma yönetim paketleri ile tam entegrasyon sağlar.

Yeni UPSlerin önemli bir faydası da esneklikleridir. Dahili bir hata durumunda hizmet sürekliliğini sağlamak için dahili bypass sağlarlar ve ayrıca kritik sistemlerin gücünü kesmeden servis hizmetini kolaylaştırmak için bakım bypass’ına sahiptirler.

10 kVa ve üstündeki modeller 1:1 ve 3:1 kombinasyonlu şebeke giriş seçeneklerini desteklemektedir ve tüm modellerin aküden çalışma süresi dört harici akü modülü (EBM) ekleyerek kolaylıkla uzatılabilir. Olağanüstü uzun çalışma zamanı gerektiren uygulamalar için, dahili süperşarjör içeren XL modelleri 10 ve 20 kVa seçenekleri ile mevcuttur

Eaton’ın elektrik sektörü, güç dağıtımı ve devre koruması; yedek güç koruması; kontrol ve otomasyon; aydınlatma ve güvenlik; yapısal çözümler ve kablolama cihazları; zorlu ve tehlikeli ortamlara yönelik çözümler ve mühendislik hizmetleri alanlarında uzman küresel bir liderdir. Eaton dünya çapındaki çözümleriyle günümüzün en kritik elektrik güç yönetimi sorunlarına yanıt verecek konumdadır.

Eaton, 2013 yılında 22,0 milyar $’lık satışa imza atmış bir enerji yönetim şirketidir. Eaton müşterilerimize elektriksel, hidrolik ve mekanik enerjiyi daha verimli, güvenli ve sürdürülebilir bir şekilde yönetmeleri için yardımcı olan enerji verimliliği çözümleri sunar. Eaton’ın yaklaşık olarak 101.000 çalışanı vardır ve ürünleri 175’ten fazla ülkede satılmaktadır. Ayrıntılı bilgi için www.eaton.eu adresini ziyaret ediniz.